DiscoStacja radio Disco Polo Piłka nożna Transmisje meczów w telewizji i online

Transmisje meczów w telewizji i online

Transmisje meczów w telewizji i online post thumbnail image

Wydaje się, że każdego tygodnia w polskiej telewizji transmitowane są na żywo niezliczone mecze piłkarskie. Mógłbym podać Wam rozkład jazdy, jaki kanał w danym momencie gra jaki mecz, albo pozwolić Wam oglądać mecze online. Niektórzy bukmacherzy w Polsce transmitują wszystkie ważne wydarzenia sportowe, których nie można przegapić.

Transmisje na żywo

Oglądanie sportu może być naprawdę ekscytujące, a jeśli chcesz czerpać z niego jak najwięcej, będąc świadkiem wydarzenia na żywo, to wybranie się na mecz osobiście jest koniecznością. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których uczestnictwo nie jest możliwe – na przykład zobowiązania zawodowe lub mieszkanie za granicą – więc nie ma się czym martwić. Minusem jest to, że nadawcy są tak chętni, aby dostać swoje ręce na głównych wydarzeń sportowych, że są one stale walczy o prawa. Oznacza to, że nawet fani piłki nożnej będą mogli bez problemu oglądać mecze swoich ulubionych drużyn. Transmisje na żywo w Polsce można w dużej mierze znaleźć na kilku kanałach sportowych działających w naszym kraju. Na kanale można znaleźć szereg programów, w tym transmisje z polskiej Ekstraklasy czy najważniejszych lig europejskich, a także rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych.

Transmisje Ekstraklasy, Ligi Mistrzów i innych najważniejszych lig

Jednym z największych turniejów piłkarskich jest Euro 2020. Turniej będzie można zobaczyć na antenie Canal+ Eleven Sportst, Polsat Sport czy TVP. Wszystkie mecze można też oglądać na Eurosport Play. Dostęp do kanałów satelitarnych za darmo może brzmieć atrakcyjnie, ale w większości przypadków będziesz musiał zdobyć odpowiednie pakiety z kanałami, które chcesz oglądać. Ich poszukiwanie może być trudne, zwłaszcza, że często znajdują się one na otwartej transmisji.

Fanów polskich klubów najbardziej interesują mecze naszej rodzimej ligi. Z PKO Ekstraklasy większość transmisji dostępna jest na kanałach sportowych platformy Canal+, która posiada również wyłączne prawa do transmisji Premier League. Jeden mecz z każdej kolejki PKO Ekstraklasy można znaleźć także na kanałach TVP.

Jeśli mecz Bundesligi, który prawdopodobnie będziecie oglądać, jest na Canal+, to prawa do niego ma również Eleven Sports. Podobnie jest z meczami hiszpańskiej La Liga, do których prawa posiada Eleven Sports. Jak na razie jest jeszcze wiele możliwości oglądania meczów Serie A w polskiej telewizji za pośrednictwem Eleven Sports. Są one dostępne na platformie Canal+.

Jest to klasyczny przypadek przesady. Prawa do transmisji meczów reprezentacji Polski należą do TVP i Polsatu.

Transmisje meczów w TVP

Telewizja Publiczna stara się zwiększyć zakres praw, które posiada do transmisji meczów piłki nożnej. Oprócz oglądania reprezentacji Polski i turniejów międzynarodowych na naszych kanałach TVP, będziemy mogli oglądać je również na kanałach Twojej Telewizji (Euro 2020 i Mistrzostwa Świata), czy występy polskich drużyn w europejskich pucharach. TVP nabyła prawa do pokazywania w każdej kolejce jednego meczu Ligi Mistrzów i jednego meczu polskiej Ekstraklasy.

Transmisje na antenie Eleven Sports

Eleven Sports posiada cztery kanały sportowe, które oferują szeroki zakres transmisji piłkarskich. Do wyboru są Serie A, Bundesliga, La Liga czy Logue 1, by wymienić tylko kilka… Stacja telewizyjna posiada prawa do emisji meczów FA Cup czy Pucharu Ligi Angielskiej, a także posiada kanały dotyczące sportów motorowych, takich jak F1 DTM.

Canal+

Jeszcze kilka lat temu platforma Canal+ była hegemonem na polskim rynku, jeśli chodzi o posiadanie praw do transmisji najważniejszych rozgrywek piłkarskich. Głównym punktem jej oferty przez cały czas były transmisje PKO Ekstraklasy i Premier League. 

Przez długi czas Canal+ był jedyną platformą w Polsce, która posiadała prawa do transmisji najważniejszych rozgrywek piłkarskich. Był hegemonem na polskim rynku, a jego atrakcją były m.in.

Na kanałach sportowych Canal+ można znaleźć wszystkie mecze z tych dwóch lig – są one najpopularniejsze w Polsce. Emituje również wybrane mecze hiszpańskiej La Liga i niemieckiej Bundesligi.

Polsat Sport

Polsat Sport transmituje wiele wydarzeń sportowych i jest ważnym graczem na polskim rynku transmisji telewizyjnych. Obecnie posiada prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jeśli szukasz możliwości oglądania sportu, będziesz miał w czym wybierać. Należą do nich rozgrywki 1 ligi i Pucharu Polski, a także holenderska Eretivisie czy amerykańska MLS.

Transmisje internetowe + transmisje online

Kolejnym powodem, dla którego fani piłki nożnej tak chętnie korzystają z platform cyfrowych, jest dostępność transmisji na żywo. Podczas gdy nie jest możliwe oglądanie meczów w telewizji, można cieszyć się wszystkimi emocjami na swoim komputerze. Ważne jest, aby zauważyć, że wszystkie platformy mają zdolność do strumieniowania, co oznacza, że można oglądać je na komputerze lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

TVP, Eleven Sports, Canal+ i Polsat Sport oferują za darmo aplikację, z której można oglądać mecze na urządzeniu mobilnym. (smartfony i tablety) na najważniejszych systemach operacyjnych (Android i iOS).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post